ГОЛОВНА
Новини
Ноу-хау
Соціальні проекти
Проекти для співпраці
 
УкраїнськаРусскийEnglish
Головна Новини Теорія судинного кровопроводу: логіка та вектори впливу на судинну патологію в ангіохірургії та ангіотерапії.
Теорія судинного кровопроводу: логіка та вектори впливу на судинну патологію в ангіохірургії та ангіотерапії. Друк e-mail
 д.мед.н. Лущик У.Б., проф., д. ф.-м. н. Новицький В.В. 
                                                                 Центр інноваційних медичних технологій ( Київ, Україна)
www.istyna.kiev.ua               Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 
     Постійно зростаюча негативна статистика щодо прогресування, помолодіння інсультів,  зростання інвалідизації та смертності від судинних захворювань серед  населення України та світу йде в розріз з можливістю  сучасних діагностичних технологій  для об’єктивізації судинної патології. 
 
    Серцево-судинну систему (ССС) організму можна порівняти з трубопроводом:  це замкнена система сполучених трубок різного калібру, які завдяки роботі серця як насоса забезпечують рух крові в артеріях та венах. 
Тому нами запропонована математична модель судинного трубопроводу, яка відображає рух крові в замкненій системі з численними кровоносними судинами різного калібру, напору, характеристиками стінок, еластико-тонічними властивостями судинної стінки, дистального опору та ін. і контролем цих параметрів в артеріальному, капілярному та венозному руслі. 
 
   Призначення судинного трубопроводу – безперебійне кровопостачання всіх органів і тканин людського організму. Капіляри – це найдрібніші судини в судинному трубопроводі, які відображають стан функціонування всієї серцево-судинної системи на рівні мікроциркуляції в найвіддаленіших від серця ділянках людського організму. Тому при проявах як серцево-судинної, так і судинно-органної судинної недостатності, в першу чергу страдає кровонаповнення в  капілярах. 
 
   Капіляри є арбітрами благополуччя в функціонуванні всіх сегментів ССС: якщо картина мікроциркуляції в межах норми – це свідчить про узгоджену роботу серця, артерій та вен в організмі. Якщо ж ні – тоді необхідно проводити більш глибоке дообстеження ССС для виявлення всіх патологічних ланок в роботі ССС.  
При дослідженні ССС треба, проте, враховувати, що кров – це неньютонівська рідина, рух якої відбувається за певними законами. 
 
   Наука, що досліджує рух крові в судинах, називається гемодинамікою. Вона є підрозділом гідромеханіки – фундаментальної науки, яка вивчає рух рідин. 
На жаль, так склалося, що сьогодні ніхто з фахівців, які лікують захворювання ССС не використовує законів гемодинаміки. Нікому з лікарів,  які причетні до лікування судинної патології  й на думку не спадає поглянути на судинну систему під таким кутом зору та звернутися до законів гемодинаміки. Тому й сьогодні в лікуванні судинної патології лікувальна стратегія і тактика в ангіохірургії та ангіотерапії не завжди бувають адекватними та ефективними при оцінці кінцевого результату. 
   Судинний трубопровід є дуже складною системою. На відміну від класичного водопроводу, судинні трубки є еластичними, серцева помпа нагнітає кров в судинне русло нерівномірно, судинні стінки можуть бути порозними і пропускати рідину в навколишні тканини. Тому функцію класичного водопроводу можна розцінювати як  стабільну при правильно виставлених постійних параметрах діаметру, напору води, потужності нагнітальної помпи. Серцево-судинна система належить до надзвичайно складної для регуляції моделі судинного кровопроводу, оскільки всі гемодинамічні параметри в ній постійно змінюються і для адекватної роботи повинні підпорядковуватися лише принципам ауторегуляції та синергії між різними сегментами ССС, змінами внутрішньосудинного поздовжнього та поперечного  тиску та ін., балансу притоку-відтоку, артеріо-венозної та артеріоло-венулярної рівноваги.  
    Щоб живий організм нормально функціонував, у судинному трубопроводі має підтримуватися баланс між:
напором крові та внутрішньосудинним опором, 
артеріальною та венозною ланками в магістральних і периферичних сегментах судинної системи,
артеріолярною та венулярною ланками на мікроциркуляторному рівні, 
між еластичністю  й каркасним опором судинної стінки та ін. 
 
   Таким чином, формується своєрідний судинний гомеостаз, завдяки чому ССС може забезпечувати оптимальні умови для існування та життєдіяльності  організму. 
Якщо порушується стабільність хоча б одного параметра роботи судинного трубопроводу (наприклад зниження тонусу судин при вегетосудинній дистонії), то з часом навіть такий, на перший погляд, незначний збій призводить до розладу функціонування всієї судинної системи загалом і прогресування зазначеного патологічного прояву (зокрема,  порушення поширення пульсової хвилі та напору крові в ССС), що спричиняє розвиток того чи іншого захворювання, – ендартеріїту, атеросклерозу, тромбозу, емболії  тощо).
   Розбалансованість функціонування ССС нагадує незлагоджену гру оркестру і відповідає всім законам розвитку та наростання  руйнівних для життєдіяльності процесів - хаосу – локально в одному судинному басейні (мозковому, нирковому, печінковому й т. ін.) або одночасно в усіх. В такому разі може виникнути колапс, тромбоемболія,  раптова зупинка серця й (навіть) може настати клінічна смерть. 
   Ми виділяємо  три ступені вираженості хаосу в судинній системі (першу, другу й третю) – хаос 1, хаос 2, хаос 3. 
Хаос у судинній системі за ступенем вираженості має три стадії. Без відповідного(адекватного) лікування третя, найтяжча стадія рано чи пізно призведе до декомпенсації в роботі ССС, оскільки нестабільна система не може функціонувати належним чином навіть у фоновому режимі, а при додатковому навантаженні раптово зазнає серйозного збою в роботі.
Інсульт, інфаркт – це катастрофічні стани, що виникають як результат вираженого розбалансування функцій судинного трубопроводу – декомпенсації ССС на фоні вкрай вираженого хаосу 3 ступеня.
   Тому необхідно докласти чимало зусиль для збереження життєдіяльності хворого при таких критичних станах в умовах реанімації.  Після перенесених критичних станів ССС такі хворі потребують постійної корекції та підтримки, оскільки вона надзвичайно залежна від внутрішніх та зовнішніх подразників. 
Крім внутрішніх змінних параметрів судинного кровопроводу, на нього теж впливають зовнішні чинники – емоції, метеочинники, фізична активність. Серед метеочинників –  найбільш вагомими за негативним впливом є атмосферний тиск, рівень вологості, опади, швидкість вітру і т. ін.). Тому такі хворі вважаються метеочутливими на ранніх етапах розбалансування серцево-судинної системи.  
   В останні 2 десятиліття знайшла широке визнання ангіохірургія, яка веде активну тактику видалення перешкод в просвіті судин, радикально відновлює локальну прохідність в тому чи іншому сегменті ССС, який призвів до клінічної картини судинної катастрофи. 
   Однак сьогодні вкрай необхідно створення нового напрямку цілеспрямованого медикаментозного менеджменту ССС під контролем інструментального моніторингу на принципах доказової медицини з глибоким знанням принципів функціонування судинного кровопроводу – ангіотерапії. 
   Такі підходи дозволяють збільшити ефективність лікування хворих на судинну патологію в 3-8 разів в залежності від запущеності механізмів хаосу в роботі всієї ССС. 
   Математичне моделювання дозволяє змоделювати варіанти перебудови судинного русла  та напрацювати теоретичну модель оптимального плану лікування поєднання ангіохірургічних та ангіотерапевтичних впливів, що дозволить досягнути оптимальних результатів, зменшити або навіть профілактувати появу реперфузійного синдрому  після ангіохірургічних втручань.  
  • Судинна діагностика та лікування.
  • Науково обгрунтовані новітні  технології.
  • Комплексне вирішення проблем хворого - судинні та психоневрологічні захворювання.

Все в одних руках - команда працює під керівництвом доктора медичних наук Уляни Богданівни Лущик. Діагностика, лікування та реабілітація.
Ми працюємо на кінцевий позитивний результат! Детальніше на сайті 
http://inno-health.com/diagnostyka/