Main
News
Know-how
Social projects
Projects for cooperation
 
УкраїнськаРусскийEnglish
Home News Комп'ютерний капіляроскоп
Комп'ютерний капіляроскоп Print E-mail
There are no translations available.

 Капіляроскопія є одним із допоміжних діагностичних методів дослідження, що дає змогу спостерігати функціонування периферичного відділу серцево-судинної системи людини в шкірних і слизових покривах.

Капіляроскопія - єдиний неінвазивний прижиттєвий метод дослідження найдрібніших судин - артеріол, венул і капілярів.

Рівномірно кровонаповнені капіляри свідчать про справність у функціонуванні системи серце - артерії - капіляри - вени - серце.

Оскільки капіляри формують мікроциркуляторне русло, яке є кінцевою ланкою системи кровопостачання, то візуалізація мікроангіоархітектоніки та кровонаповнення капілярів є визначальною в оцінці достатності функціонування всієї гемодинамічної системи.

Проведення капіляроскопії забезпечує спостереження стану мікроциркуляції в динаміці і контроль правильності призначеного лікування.

Комп'ютерний капіляроскоп дає змогу досліджувати капіляри нігтьового ложа у відбитому світлі, збільшуючи зображення більше ніж у 80 разів. Він оснащений освітлюючою системою, за допомогою якої шкіра нігтьового валика просвічується сфокусованим світлом. Спеціальна оптика передає отримане зображення на ПЗС-матрицю кольорової відеокамери, сигнал з якої надходить на відемонтажний комплекс, а потім - на ПК. Таким чином ми можемо не тільки візуально спостерігати капілярну картину нігтьового ложа, але ще й скористатись усіма перевагами програмної обробки.

Така система працює на основі електронно-оптичного методу, що дає змогу створювати сфальцьоване оптичне випромінювання на пальці обстежуваного. Світлова пляма розміщується у фокусі збільшувальної оптичної системи, яка й фіксує капілярний кровотік, а далі на основі програмної обробки та візуального аналізу одержуваного відеозображення отримуємо якісні та кількісні характеристики капілярного кровотоку.

В залежності від розмірів та роздільної здатності вашого монітора можна точно встановити збільшення капіляроскопічних картин.

Наприклад:

Для монітора із діагоналлю 15" та роздільною здатністю 1024X768 збільшення складає 90 та 180 разів.

Для монітору 17" та 1288X968 - 100 та 200 разів.

Проведення капіляроскопії за допомогою комп'ютерної обробки зображення відповідає основним вимогам:

лікря-клinіциста (простота в роботі, неінвазивність, висока якість даних, практичне виключення встановлення помилкового діагнозу, висока передбачуваність наслідків розвитку захворювань, якісна і кількісна оцінка ефективності проведеної терапії, можливість одержання унікальних мікроциркуляторних змін для прогнозування суб- і декомпенсованих станів пацієнтів);

керівництва медичних установ (здешевлення процедур діагностики, відсутність витратних матеріалів, виключення інфікування хворих);

керівництва страхових установ (здешевлення процедур діагностики, відсутність витратних матеріалів, підвищення якості діагностики, комфортний безболісний аналіз);

пацієнтів (безболісний, комфортний, дешевий аналіз, мала тривалість - не більш ніж 10 хвилини, можливість спостереження в динаміці ходу захворювання, висока наочність проведених досліджень, можливість прогнозування перебігу судинних захворювань). 

 
 

Рейтинг@Mail.ru