Main
News
Know-how
Social projects
Projects for cooperation
 
УкраїнськаРусскийEnglish
Home News
All news
Коротка Інформація Про Круглий Стіл Народного Проекту «Живи, Солдате!» Print E-mail
There are no translations available.

 25 грудня 2014 року відбувся 2-й круглий стіл Народного проекту «Живи, солдате!» за участю науковців, медиків, психологів та реабілітологів, інших фахівців, небайдужих до комплексного вирішення  проблеми повернення до життя ветеранів АТО.


Відео з круглого столу №2

Захід був присвячений професійному обговоренню питання протезування та нейрореабілітації ветеранів АТО, виходячи з можливостей українських фахівців та іноземного досвіду.

Під час круглого столу було порушено такі питання:

1)  формування науково обґрунтованих технологій протезування та реабілітації;

2)  наставництва провідних науковців та лікарів-експертів у відповідній галузі над психологічними та реабілітаційними командами з метою досягнення оптимального результату;

3)  розробки вітчизняних інноваційних технологій протезування та психонейрореабілітації для налагодження промислового випуску власних технологій підвищеного рівня складності;

4)  створення групи з питань науково-медичної курації ветеранів АТО з пораненням лицевого черепа та ока для оптимального вирішення лікувальної тактики ведення складних травм обличчя;

5)  залучення студентів реабілітаційного профілю до участі в реабілітаційному процесі під керівництвом досвідчених наставників в рамках проходження практики та написання дипломних робіт з прикладним значенням;

6)  напрацювання алгоритмів швидкої співпраці державних органів та недержавних структур, а також скорочення термінів і строків погодження документів та рахунків з іноземними фірмами з метою прискорення надання необхідної меддопомоги, протезування та реабілітації, оскільки час працює проти життя та здоров’я поранених бійців АТО;

7)  формування оптимальної концепції довготривалої нейрореабілітації бійців АТО з метою відновлення психо-неврологічної рівноваги та мінімізації наслідків з використанням сучасних інноваційних технологій в медицині та в реабілітології.

 Група українських фахівців-практиків на чолі з чл.-кор. АТН України, доктором мед наук Уляною Лущик 19-23 грудня 2014 року відвідала протезне підприємство та реабілітаційний центр в Італії.

У рамках круглого столу українська делегація також звітувала про результати цієї поїздки. Зокрема, акцентувалася увага на тому, що ці підприємства мають великий досвід протезування і відновлення здоров’я 58 лівійських солдатів, які постраждали під час повалення режиму Каддафі.

Учасники круглого столу обмінялися думками про можливості, переваги та доцільність проведення певних етапів протезування та реабілітації ветеранів АТО в Італії.

Досягнуто консенсусу в розумінні проблеми відновлення життя та працездатності ветеранів АТО як необхідної умови зменшення інвалідизації населення в результаті бойових дій та створення умов для повернення їх до мирної праці.

Обговорювалося також питання оптимізації використання коштів, що виділяються на реабілітаційні та протезні роботи. Йшлося про доцільність урахуванням передового досвіду наукових підприємств, які досягли успіху у виведенні важких хворих та поверненням їх до повноцінного життя. Зокрема, розглядалася історія хворої без обох ніг, яка завдяки поетапному протезуванню та інтенсивній реабілітації поступово стала учасником Параолімпійських ігор з легкої атлетики https://www.youtube.com/watch?v=I9TB3w8FyKM, далі виборола перемогу в конкурсі «Танці з зірками» https://www.youtube.com/watch?v=fXz3vhbrbj4 і нині є повноцінною людиною без видимих візуальних дефектів та розладів пластичності в русіhttps://www.youtube.com/watch?v=oy8OGCwLa0c. Це – свідчення високого професіоналізму команди лікарів, протезистів та реабілітологів, які працювали на кінцевий позитивний результат – одужання. 

 
Зведена резолюція круглих столів Print E-mail
There are no translations available.

 medica

altalt
Зведена резолюція круглих столів, 
проведених 27.11.2014 та 25.12.2014 рр. в рамках народного проекту «Живи, солдате!»

25 грудня 2014 року у приміщенні ГУАМ відбувся круглий стіл на тему «Реалізація 

проблем комплексної нейрореабілітації та протезування для ветеранів АТО».

Ініціативна група проекту «Живи, солдате!» висловлює вдячність усім учасникам круглого столу за те, що ви не байдужі до загальнонаціональної проблеми та усіма силами намагаєтесь знайти вихід із нелегкої ситуації.

За результатами обговорення нагальних проблем учасники круглого столу, а саме: фахівці з питань практичної медицини, медичної науки, психології, реабілітації, волонтери, фахівці-експерти з психонейрореабілітації та представники державних органів влади, громадських організацій та приватних підприємств дійшли висновку про важливість та нагальність вирішення актуальної проблеми для нашого суспільства – повернення якості життя пораненим та постраждалим в АТО.

До обговорення даної проблеми долучилися фахівці-експерти та представники військових шпиталів, реабілітаційних центрів, лікарі та медпрацівники, мережа спортивних центрів Sportlife, народні депутати України, представники реабілітаційних центрів та військових госпіталів, Київської держадміністрації, представники протезувальних підприємств, бійці АТО, керівники волонтерських рухів.

Нагальні проблеми, які вималювалися під час проведення Круглих столів:

І. Учасники АТО потребують комплексного підходу до реабілітації. Дана реабілітація включає певні напрями та виокремлює певні проблеми, які наявні сьогодні в реабілітаційному процесі:

1. Медичної, фізичної реабілітації: 
У цій сфері є наступні проблеми:
– Координації бійців і швидкості прийняття рішення: де проходитимуть реабілітацію, протезування. Відсутність баз даних самих бійців з їх проблемою, центрів реабілітації, готових його прийняти.
– Проблематика фінансування складного протезування бійців
– Проблематика відсутності вітчизняних протезів, вимушеність проходити протезування та реабілітацію за кордоном
– Проблематика подальшого обслуговування закордонних протезів
– Слабке залучення студентів до даної проблеми і їх підготовки на реальних місцях. За відсутності такого координаційного органу, можна його створити. Він би вів спілкування з центрами реабілітації та відстежував можливість проходження там практики студентів та акумулював би кращі практики, кращий досвід. 
– Відсутність інформування бійців і учасників АТО про можливості реабілітації та протезування.

2. Психологічної реабілітації. 
Тут є проблеми:
– Наявність занадто малої кількості реально підготовлених психологів.
– Відсутність єдиного контролю за даним процесом психологічної допомоги, підготовки кадрів, аналізу їх роботи, навіть в самих центрах. В Резолюції КС МОЗ (01.12.14) винесено завдання з аналізу питання створення центрів психологічної допомоги ветеранам АТО.

3. Сімейно-родинної та соціально-професійної реабілітації.

Сьогодні не існує злагодженого послідовного лікувально-реабілітаційного менеджменту постраждалих в АТО на етапі фронт – госпіталь – тил – працевлаштування – самореалізація, наростають проблеми дезадаптації постраждалих в сім’ях, руйнуються родини.

Після отримання інвалідності складно знову влаштуватися на роботу. Для цього держава повинна давати гарантії учасникам АТО.

У зв’язку з цим звертаємося до громадян України, державних органів, політичних партій з пропозицією щодо конкретної роботи з вирішення питань довготривалої психонейрореабілітації постраждалих, поранених в АТО та переселенців із зони АТО, як осіб, у яких наявні ознаки посттравматичного стресового синдрому, численні комбіновані тілесні травми від вогнепальної зброї, дифузного поранення осколками від снарядів, баротравми та механічної травми тіла, а також психологічні травми.

Динаміка розвитку проблеми в цифрах і фактах: 
Станом на 27.11.2014 року: 
Понад 60 осіб потребують протезування однієї або декількох кінцівок. 
Понад 300 осіб потребують психологічно-психіатричного супроводу. 
Практично всі комбатанти або постраждалі від бойових дій в АТО потребують тривалої психологічної реабілітації.

Станом на 25.12.2014 року: 
В результаті військових дій зростає чисельність ампутантів, на сьогодні це вже понад 70 осіб, які потребують протезування. Зараз учасників АТО станом на 25.1.22014 року – 6134.

Згідно прогнозів близько 70 тис. осіб потребуватимуть психологічного-реабілітаційного супроводу. Зростає проблема в кількості та якості психологічних та реабілітаційних фахівців для надання ефективної та адекватної допомоги. Тому запропоновано підготовка психологів а державний кошт, підготовка постанови про нові спеціальності на рівні МОЗ та МОН та приведення у відповідність світовим стандартам спеціальності реабілітолог, яка й досі не легалізована в Україні в кваліфікаційному переліку професій.

Специфіка посттравматичного стресового розладу полягає в глибинних змінах в роботі мозку, які проявляються глибокими розладами сну, головними болями, психо-емоційними розладами, частими скритими депресивними станами та ін., що потребує індивідуального (персоніфікованого) комплексного підходу до психонейрореабілітаційного процесу.

ІІ. Системний підхід до вирішення проблеми ветеранів АТО на національному рівні. 
Учасники круглого столу «Повернемо якість життя пораненим в АТО» погоджуються, що існуючі сьогодні різноманітні точкові проекти громадськості є спробами локального ситуативного вирішення проблеми і часто носять поверхневий характер. 
Ми вважаємо, що потрібна консолідація ідей, проектів, напрямків, асоціацій для раціонального використання коштів, реальної адресної допомоги пораненим в АТО і водночас професійного коучингу та професійного реабілітаційного аудиту на етапах відновлення здоров’я та якості життя кожного з учасників АТО. 
Однак, ситуація, яка склалася сьогодні в країні, небезпечна саме комбінованістю патології, потребою консолідованого мультидисциплінарного підходу до нестандартного вирішення наявних проблем, високою коморбідністю наявних патологій, які є загрозливими для майбутнього країни – тотальної інвалідизації та психопатизації населення.

Ми переконані, що від розвитку належного рівня нейрореабілітаційної служби, об’єднання фахівців експертного рівня для коучингу всіх реабілітаційних центрів та консультування медико-реабілітаційних бригад, в складних для лікувальної тактики випадках, та періодичного моніторингу результатів роботи, які досягнуті реабілітаційними командами, залежить кінцевий результат – відновлення постраждалих в АТО, як вагомої частки потенційного працездатного трудового ресурсу. Сьогоднішня робота медико-реабілітаційних команд повинна бути спрямована на повернення постраждалих в АТО до мінімізації інвалідизації та поетапного налагодження процесів працевлаштування та фінансового самоутримання, що надзвичайно важливо для майбутнього України в цілому.

Учасники круглого столу закликають до аргументованого та осмисленого обговорення стратегії відновлення фізичного, інтелектуального, соціального та професійного рівня постраждалих в АТО. Ми пропонуємо створення цілісної системи моніторингу цих змін, залучення до роботи та навчання, використання залишкових резервів працездатності та соціалізації комбатантів у мирне життя. Ми наполягаємо на розвитку стратегії підвищення якості життя учасників АТО, в якій би раціонально враховувалися інтереси самообслуговування, родинної адаптації, соціалізації, професійної реабілітації та необхідної перекваліфікації та самореалізації кожної особистості.

• Спільними зусиллями державних органів, фахівців-медиків та громадських організацій, асоціації медичного туризму та бізнесу напрацювати алгоритми швидкого реагування на вирішення проблем поранених та ветеранів АТО щодо оптимально ефективної лікувальної та психонейрореабілітаційної тактики без затягування термінів узгодження дій та фінансування з боку державних органів, особливого бачення родичів та суб’єктивного підходу хворого (постраждалого) до тактики вирішення власних проблем.

• Запропонувати хворому, його рідним та команді медиків, реабілітологів єдину схему співпраці: ХВОРИЙ + РОДИЧІ (БАТЬКИ) + ЛІКАРІ + ДЕРЖАВА + ВОЛОНТЕРИ + МЕЦЕНАТИ = ЄДИНА КОМАНДА = СПІЛЬНА РОБОТА НА КІНЦЕВИЙ ПОЗИТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ. Розробити алгоритми поетапної нейрореабілітації з поступовим виходом у сімейний варіант психологічної допомоги (на прикладі досвіду В’єтнаму, Афганістану та мирних місій ООН) з метою родинної та соціальної адаптації до мирного життя та працевлаштування. Крім пропозиції бійцю про протезування, відпрацювати алгоритми переконання та пояснення значення поетапного протезування та постійного нейрореабілітаційного процесу до повного відновлення пластики руху та поступового розширення сфер трудової активності з метою мінімізації проявів поведінкових девіацій та профілактики постстресової алкоголізації, психопатизації та асоціальних поступків. Водночас поступове працевлаштування дозволить мінімізувати витрати на оплату інвалідності, мотивуючи ветеранів до праці та самореалізації.

• Враховуючи великих обсяг інформації та необхідність швидкого реагування, потребу в координуванні роботи різноманітних структур для швидкого та раціонального управління проблемами ветеранів АТО, рекомендовано створити координаційну групу та групу фахового аудиту результатів протезування та нейрореабілітації. Запропонувати до складу експертних комісій ввести фахівців-експертів з даних питань, а роботу самих комісій оцінювати за остаточним результатом досягненого відновлення функцій та мінімізації проявів інвалідизації та наростання проявів залишкової непрацездатності. Всі зміни в динаміці вносити в зведену базу даних для аудиту ефективності реабілітаційних заходів та управлінських рішень щодо розпорядження фінансами.

• Враховуючи негативних досвід розпорошення інформації при пошуку клінік для лікування та реабілітації ветеранів АТО за кордоном, рекомендовано створити робочу групу з медичного туризму для оптимального підбору клініки та відслідковування результатів отриманого лікування та реабілітації. Враховуючи специфіку бюрократичних чинників, виробити спільний алгоритм для отримання дозволів на реабілітацію за кордоном. Запропонувати асоціації з медичного туризму долучитися до роботи цієї групи.

• Для успішної реалізації проекту необхідна системна роботи з ветеранами воєн та АТО, вироблення спільної політики ДЕРЖАВА + ПРИВАТНІ ІНСТИТУЦІЇ щодо постраждалих в АТО, створення єдиного інформаційно – координаційного центру, присутність фахівців експерт-рівня в Громадській та експертній радах при Мінсоцполітики та МОЗ.
Учасники круглого столу переконані, що сьогодні в Україні є передумови для проведення логічних структурних змін в організації, управлінні, розпорядженні фінансами та одночасному аудиті результату по протезній та реабілітаційній ефективності використаних коштів для відновлення якості життя постраждалих в АТО. 
Задля цього потрібне об’єднання всіх небайдужих громадян, державних структур, громадських та приватних організацій, медично-реабілітаційного кадрового потенціалу та наукоємних підприємств в єдиному проекті із спільною кінцевою метою – комплексне гармонійне відновлення особистості з поступовим поетапним переходом від статусу постраждалих в АТО до самодостатніх працездатних трудових ресурсів, здатних працювати на благо держави Україна.

ІІІ. Відновлення якості життя постраждалих в АТО можливе за таких умов:

• Комплексної реабілітації постраждалих від військового часу до мирного життя;

• Надання високоспеціалізованої довготривалої медичної допомоги та реабілітації; високоспеціалізованої довготривалої медичної допомоги та реабілітації поранених в АТО, орієнтованої на сталий кінцевий результат – повернення якості життя;
• Диференційоване застосування інтелектуальних електронних протезів для формування навиків самообслуговування в поранених бійців АТО;
• Відновлення здоров’я та якості життя бійців АТО;
• Формування та реалізація психонейрореабілітаційних програм лікування посттравматичного стресового розладу;
• Організації індивідуально орієнтованої корекції судинних розладів мозку, кінцівок, культі;

• Консолідації всіх реабілітаційних закладів, які відновлюють постраждалих в АТО з метою науково обґрунтованого коучингу (наставництва) лікарів-фахівців експерт-рівня для формування та налагодження узгодженої роботи реабілітаційних команд, централізації наявних наукових технологій в Україні та світі, щоб провести якісну реабілітацію;

• Проведення якісної реабілітації на медичному, побутовому, родинному, соціальному та професійному рівнях з метою уникнення аутизації, депресії, соціальної депривації та алкоголізації постраждалих в АТО, профілактики критичних станів;
• Створення можливостей для проведення наукових та статистичних досліджень в реабілітаційних закладах для постраждалих в АТО, з метою моніторингу комплексних змін в стані здоров’я постраждалих в АТО та проведення активного менеджменту на використання залишкової працездатності;

• Поміркованої централізації державного управління в процесі аудиту, раціоналізація документообігу та фінансування процесів протезування та реабілітації з роботою на кінцевий результат та фаховим психоневрологічно-реабілітаційним коучингом поступальності етапів відновлення постраждалих в АТО, децентралізації та самостійності в роботі реабілітаційних центрів, основна оцінка роботи яких повинна бути пов’язана з оцінкою результату відновлення навичок самообслуговування та залишкової працездатності, поступового покращення якості життя постраждалих в АТО та їх поверненням до активного мирного життя;

• Гарантування рівності доступу до реабілітаційних заходів для усіх громадян, постраждалих в АТО, їх родичів, з метою відновлення та нормалізації психоемоційного та інтелектуального рівня розвитку особистості, мінімізації фізичних вад та максимально можливого відновлення самостійної рухової активності шляхом електронного протезування кукс кінцівок, створення технологій для вилучення дрібних чисельних осколків на поверхні тіла, підтримка з боку держави поранених учасників АТО, котрі мають бажання продовжити освіту чи пройти перекваліфікацію, з доступом до вищої освіти;

• Збільшення державного фінансування та водночас встановлення повної прозорості та підзвітності щодо використання бюджетних коштів та звітування про досягнений результат;

• Навчання фахівців-психологів роботі з кризовими станами постраждалих від військових дій, жертвами катувань та полону, коучингу постраждалих, супервізії для фахівців, навчання навикам коучингу психологів.
Учасники круглого столу переконані, що в умовах нестабільної ситуації в Україні та проведення військових дій, обов’язком кожного громадянина є посильна фахова допомога постраждалим в АТО, а стратегічним завданням держави – поступове повернення постраждалих в АТО від статусу інвалідів до статусу дієздатного та працездатного населення.

ІY. Проблеми реабілітаційного процесу в Україні.
Зміни в реабілітаційній службі, які сьогодні відбуваються на місцевому рівні є вкрай необхідними та нагальними для відновлення фізичного та психічного здоров’я народу України в результаті військових дій, як на рівні групових занять, так і на індивідуальному рівні, однак потребують комплексних підходів до реабілітаційного процесу. Комплексний підхід має за мету формування гармонійної особистості та уникнення примітивізації роботи реабілітологів та ятрогеній, оскільки патологія, з якою сьогодні зустрічаються реабілітаційні команди є надзвичайно важкою, а в Україні лише поодинокі фахівці мають досвід роботи з такими станами. 
Натомість проект «Повернемо якість життя пораненим в АТО» передбачає консолідацію знань, умінь, досвіду та інновацій в різних галузях медицини, реабілітології, психіатрії та психології, протезування та курортології на рівні науково обґрунтованих індивідуальних підходів до комплексного відновлення здоров’я та працездатності постраждалих в АТО.

• Розглянути можливість створення інвестиційно-фінансового напрямку для допомоги державі у раціональному поетапному фінансуванні реабілітаційно-протезувального процесу як довготривалого процесу на результат – відновлення рухових функцій та пластики руху, використання залишкової працездатності ветеранів АТО для поповнення трудових ресурсів країни та зменшення інвалідизації населення України.

• Ширше застосовувати психологічні техніки переконання та мотивації, психоедукацію у процесі реабілітації ветеранів АТО та адаптації до мирного життя. Створити передумови для залучення поранених військових до продовження роботи у військових підрозділах в тилу, адаптовуючи їх фахові знання та залишкову працездатність до мирного працевлаштування.

• В психонейрореабілітаційний процес бажано індивідуально включати фармакологічний супровід психокорегуючими засобами з метою мінімізації ураження мозку в результаті пережитого гострого та хронічного тривалого стресу, черепно-мозкових та контузійних баротравм. Головна мета медичного супроводу повинна бути спрямована на результат – психологічне одужання та максимально можливе відновлення нейродинаміки мозку в фізіологічних діапазонах норми.

• Враховуючи поетапність та довготривалий процес відновлення рухової активності після протезування, рекомендувати провести окремий круглий стіл з проблем протезування, термінів первинного протезування з моменту ампутації та напрацювати алгоритми індивідуального плану протезування та рухової реабілітації на вітчизняних підприємствах та за відсутності можливостей в Україні – етапне складне протезування проводити за кордоном.

• Рекомендовано створити групу аудиту ефективності протезування та поетапної реабілітації ветеранів АТО з розподілом відповідальності за кінцевий результат протезування між протезувальним підприємством, реабілітаційним центром, фінансовим органом – розпорядником коштів та інноваційними підприємствами, здатними прискорити результат реабілітації та повернення постраждалих до самообслуговування та самореалізації в трудовій фаховій діяльності.

Y. Організаційно-координаційна структура проекту
Учасники круглого столу пропонують усім небайдужим долучитися до соціального проекту повернення якості життя поранених в АТО з консолідації зусиль держави та громадськості для реалізації цього загальнонаціонального проекту, який отримав назву «Живи, солдате!».

• Запропоновано створити в рамках проекту дорадчий орган – координаційну раду.

• Інформаційна складова проекту. Проблеми поінформованості населення. Якість та мобільність протезів. Зв’язок з організаціями, які мають бази даних чи створення свого підрозділу.

• Створити організаційні структури, які б реалізовували даний проект, формувати штатний розпис, управлінські алгоритми вирішення оргпитань.

• Проект підходу до подальшої роботи організації типу медичного кластера з формуванням постійно діючих робочих груп за певними напрямками діяльності. Для успішної роботи проекту необхідне створення координаційних груп у різних напрямках та спеціалізованих робочих груп з горизонтальним та вертикальним принципом управління та взаємодії. Основним правилом їх роботи має стати робота на кінцевий результат.

• Знайшла схвалення пропозиція залучення студентів реабілітаційних факультетів до роботи в реабілітаційних командах під керівництвом досвідчених фахівців та виконання студентами рутинної психологічної, реабілітаційної роботи, освоєння на практиці сучасних технологій реабілітації. Поступила попозиція звернутися до ректорів відповідних ВУЗів з пропозицією змінити формат дипломних та курсових робіт з теоретичного плагіату на практичні прикладні роботи за результатами реабілітації бійців АТО.

В результаті роботи І та ІІ Круглих столів вималювалася необхідність в створенні робочих груп, які б займалися відповідними питаннями. 
В кожній групі необхідно створити Координаційну Раду, яка проводитиме організаційну роботу групи, формуватиме звіти та збиратиме дані. 
«Горизонтальна» полягає в розподілі груп відповідно до напрямків реабілітації бійців: медичної, фізичної, психологічної та професійної.

Орієнтовна схема даного розподілу груп.

table1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


«Вертикальна» полягає у розподілі груп по організаційній ланці.

Група створення баз даних

-          Центрів реабілітації в Україні та за кордоном, готових прийняти на реабілітацію бійців, вартість реабілітації та перелік можливих послуг

-          Базу інформування учасників АТО про їх можливості і права

-          Центрів психологічної допомоги учасників АТО

-          Центрів професійної підготовки психологів для роботи з учасниками АТО

-          Центрів професійної підготовки, перепідготовки, пошуку місць зайнятості для бійців АТО

-          Волонтерських організацій, їх специфіки

-          Студентів та інтернів (реабілітологів та лікарського фаху), що можуть долучитися до процесів в сфері реабілітації (а також профільних факультетів, університетів)

Група комплексної реабілітації

-          Медичної

-          Фізичної

-          Психологічної

-          Професійної

Учасники: лікарі, реабілітологи, психологи, державні представники, представники центрів зайнятості.

На базі групи має бути створена Координаційна Рада, що забезпечує швидке реагування та прийняття оптимальних рішень щодо допомоги та реабілітації бійців, зокрема збір коштів на лікування, підбір центру реабілітації, підбір протеза/ортеза, підбір психологічної допомоги (при необхідності), допомога в пошуку робочого місця.

 Група з питань протезування та ортезування:

- Представники науково-дослідних інститутів
- Представники вітчизняних та закордонних виробників протезно-ортопедичних виробів
- Представники державних служб, фонду соціального захисту інвалідів
- Представники університетів, зокрема викладацький склад, аспіранти, студенти, що можуть долучитися до розробки вітчизняних протезів та ортезів
- Представники реабілітаційних центрів, військових госпіталів, що надаватимуть інформацію про актуальні моделі виробів та потреби в технічному забезпеченні реабілітації
На базі групи має бути створена Координаційна Рада, що акумулюватиме обмін інформацією, створенням відповідних звітів, реєстрів, баз даних, підключенням необхідних спеціалістів до процесів розробки. До функцій групи також входитиме підбір протезів/ортезів для бійців.

YI. Вітчизняні інноваційні підходи до формування вітчизняних нейрореабілітаційних та протезувальних технологій. 
• Створити інноваційну групу з розробки медичних технологій для потреб реабілітації ветеранів АТО із залученням кафедр медичного приладобудування, медичних технологій та реабілітації, дотичних до цього напрямку кафедр медтехніки в університетах та медичних і технічних ВУЗах України. 
• Обговорити з керівництвом НАН України та технічним парком при НТУУ «КПІ» можливість створення інноваційної групи для налагодження виробництва вітчизняних сучасних технологічних систем для психонейрореабілітації, протезування та інших необхідних нових технологій, які б працювали на кінцевий результат – одужання постраждалих в АТО. 
• Запропоновано долучати студентів-медиків та інтернів до роботи з ветеранами АТО в реабілітаційному процесі із перенесенням часткової відповідальності їх участі в загальному кінцевому результаті. 
• Рекомендовано створити спеціалізовану групу зі щелепно – лицьової хірургії та косметичної пластики для мінімізації вад м’яких тканин, нервово-м’язевого апарату та лицевого черепа. Слід переглянути термін «Пластична косметологія» щодо питань відновлення лицевого черепа та міміки обличчя. Це – комплексна проблема.
• Надзвичайно важливим є раціональне працевлаштування ветеранів та постраждалих в АТО, виходячи з їх обмежених можливостей щодо працездатності. Для заохочення створення робочих місць для інвалідів необхідна система пільгового оподаткування для роботодавців, які не просто формують нові робочі місця для інвалідів «для галочки», а забезпечують розвиток особистості та кар’єрний ріст.

Проект резолюції учасниками 1-го та 2-го круглих столів «Повернемо якість життя пораненим в АТО» на засіданні 27 листопада 2014 року прийнято одноголосно, доповнено та відкореговано на засіданні Круглого столу 25 грудня 2014 року та в процесі он-лайн обговорень протягом грудня 2014 – січня 2015 року.

12 січня 2015 року м. Київ

Науковий керівник проекту, 
керівник Наукового центру «Верітас», 
чл.-кор. АТН України, д.мед. наук 
У.Б. Лущик

Керівник проекту з адміністративно-організаційної роботи

А.А. Ромашко

 
Круглий стіл «Нейрореабілітація та протезування для ветеранів АТО» 25 грудня 2014 Print E-mail
There are no translations available.

 
 alt
         Вельмишановні колеги!
         Запрошуємо Вас долучитися до соціального проекту повернення якості  життя поранених в АТО  і завітати на круглий стіл з консолідації зусиль громадськості для реалізації народного  проекту «Живи, солдате!».

Проблематика круглого столу – пошук алгоритмів ефективної взаємодії у формуванні нового статусу постраждалих в АТО з метою активного повернення поранених в АТО  до мирного життя шляхом протезування та комплексного нейрореабілітаційного супроводу на медичному, протезувальному, соціальному, родинному та професійному рівнях.

Порядок денний круглого столу:
1. Шляхи реалізації проблем та потреб у консультуванні нейрореабілітаційних команд. Робоча група «Вирішення проблем комплексної психонейрореабілітації та протезування». Доповідач Ігор Петрович Бабій 
2. Протезування – українські проблеми та італійські алгоритми. За результатами ознайомчої поїздки. Доповідач: Уляна Богданівна Лущик 
3. Обговорення актуальних проблем співпраці держави та громадськості  
4. Державна служба ветеранів АТО – можливості, реалізація та  проблеми
 
Формат проведення круглого столу: очно-дистанційний мозковий штурм та формування алгоритмів взаємодії різних команд.  
На початку роботи круглого столу усім учасникам буде надано 3 хвилини для озвучення: 
1) можливостей  активної діяльності в даному проекті; 
2) наявні проблеми та короткий звіт про зроблене за місяць;  
3) можливі шляхи їх подолання. 

Захід відбудеться 25 грудня 2014 року з 14.00 по 18.00 у приміщенні ГУАМ (м. Київ, вул. Михайлівська, 1/3, 4 поверх).
Кількість учасників обмежена. 
 
 Детальна інформація про проект 

Обов’язкова реєстрація
для участі в роботі круглого столу

E-mail This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Або за телефонами: +38 (066) 4435105, +38 (063) 4774141, +38 (044) 2352090          
tel.: +39 (342) 5563379, +38 (066) 4435105, +38 (044) 2352090

Skype: curator-vv 
 
 
чл.-кор. АТН України, д.м.н. Лущик У.Б. 
Науковий керівник проекту                                          

А.А. Ромашко    
Керівник проекту 
з адміністративно-організаційної роботи                                            
 
altaltalt
 
 
 
Народний проект “Живи, солдате” Print E-mail
There are no translations available.

 Засновники та активні учасники   національного благодійного проекту повернення якості життя поранених в АТО «Живи, солдате!»  Науковий центр “Верітас” та Громадська організація «Альцеста» запрошують Вас долучитися до цього благодійного проекту та разом з тими, хто вже бере в ньому участь, надати допомогу нашим захисникам.

     Основною метою національного проекту «Живи, солдате!»» є повернення поранених до мирного життя шляхом протезування та довготривалого комплексного нейрореабілітаційного супроводу на медичному, соціальному та професійному рівні, спрямованого на кінцевий результат – аж до раціонального працевлаштування.      

Ми переконані, що надаючи нашим військовим в зоні бойових дій фінансову та матеріальну допомогу у вигляді одягу, продуктів харчування, техніки, зброї та ін., потрібно думати і про те, а що буде робити кожен окремий захисник України, коли з фізичними та  психологічними травмамиповернеться до мирного життя.  

Що на них чекає, окрім отримання інвалідності відповідної групи та непридатності  до повноцінного соціального життя?

      Якщо ми всі разом не потурбуємося про них сьогодні – завтра ми отримаємо десятки тисяч скалічених як фізично, так і психологічно молодих хлопців, які більше ніколи не зможуть піти на роботу, багато з них ніколи не зможуть мати повноцінну сім’ю.

Тому, зокрема, ми пропонуємо власникам та керівникам підприємств індивідуальні програми інвестування в конкретні випадки відновлення здоров’я бійців АТО вже сьогодні.  З радістю приймемо інші Ваші пропозиції

Круглий стіл 27 листопада 2014р. «Повернемо якість життя пораненим в АТО»  

27 листопада 2014р. відбувся круглий стіл (Переглянути Резолюція Круглого Столу 27.11.2014 р) учасників проекту та запрошених представників зацікавлених державних та  приватних організацій для консолідації знань, умінь, досвіду в різних галузях медицини, реабілітології, психології, психіатрії та протезування. Такі зустрічі вирішено проводити 1 раз на місяць для звітування кожного учасника або групи учасників про вже зроблену роботу та надання нових пропозицій щодо вдосконалення якості життя на медичному, родинному, соціальному, професійному рівнях шляхом індивідуальних програм комплексної діагностики, лікування та психонейрореабілітації і протезування.

Круглий стіл 27 листопада 2014р. «Повернемо якість життя пораненим в АТО»  
Резолюція Круглого Столу 

    Учасники проекту пропонують кожному підприємству делегувати своїх представників до Наукового центру «Верітас» та взяти участь у наступному круглому столі, щоб впевнитися в нагальності та важливості піднятої проблеми для нашого суспільства.
     Власниками та керівникам підприємств пропонуємо взяти на себе шефство  над окремим пораненим бійцем і виконати свій громадянський обов’язок з відновлення здоров’я та якості життя конкретного пораненого.
    Для зручності  інвесторів, які мають різні фінансові  можливості, курси лікування поранених розділено на 3 категорії за собівартістю:

  • помірної важкості;
  • середньої важкості;
  • складної важкості.

   Кожному інвестору буде надано детальний кошторис лікування пораненого, опіку над яким ви візьмете, в будь-який час за Вашою вимогою буде надано звіт про перебіг курсу лікування та фінансовий звіт про витрачання спонсорських коштів.  
   Це буде Ваш особистий вклад та вклад Вашої компанії в майбутнє нашої держави. Пройде час і Ви з гордістю зможете сказати своїм дітям, знайомим, клієнтам вашої Компанії, що Ви особисто і вся ваша команда не залишились осторонь, не стали байдужими до національної біди і повернули якість  життя конкретному захиснику України.
   Якщо ми всі разом не потурбуємося про них сьогодні – завтра ми отримаємо десятки тисяч скалічених як фізично, так і психологічно молодих хлопців, які більше ніколи не зможуть піти на роботу, багато з них ніколи не зможуть мати повноцінну сім’ю.
   
   Тому, зокрема, ми пропонуємо власникам та керівникам підприємств індивідуальні програми інвестування в конкретні випадки відновлення здоров’я бійців АТО вже сьогодні.  З радістю приймемо інші Ваші пропозиції.

   Кожному інвестору буде надано детальний кошторис лікування пораненого, опіку над яким ви візьмете. В будь-який час за Вашою вимогою буде надано звіт про перебіг курсу лікування та фінансовий звіт про витрачання спонсорських коштів.  

Це буде Ваш особистий вклад та вклад Вашої компанії в майбутнє нашої держави.

Пройде час і Ви з гордістю зможете сказати своїм дітям, знайомим, клієнтам вашої Компанії, щоВи особисто і вся ваша команда не залишились осторонь, не стали байдужими до національної біди і повернули якість  життя конкретному захиснику України.

За інформацією  звертайтеся за тел. 050-352-52-28 Ігор Петрович
E-mail:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it    

Інформація про комплексний огляд та лікування

Що вже зроблено:

  1. З липня 2014р.  по даний час.Дослідження ринку протезування в Україні та за кордоном з позицій клієнторієнтованості та роботи на кінцевий результат.
  2. 14 жовтня 2014 р. початок щомісячної акції – День турботи про ветеранів АТО 
  3. 27.10.2014 Виступ Лущик У.Б. на Конгресі з медичного туризму
  4. 1 грудня 2014 р. Участь керівників проекту в роботі круглого столу з проблем протезування в МОЗ. Нагальна проблема – значне здорожчання вартості протезування за рахунок сертифікації та реєстрації протезів в Україні. Відсутність програм реабілітації з кінцевою метою – використанням залишкової працездатності та раціонального працевлаштування. 
  5. 1-5 грудня 2014р. зустріч з представниками державних органів, які працюють з постраждалими в АТО. Вивчення суті проблеми та шляхів її вирішення.
  6. 1 грудня по даний час – вирішення проблем з складним протезування верхніх кінцівок  або декількох кінцівок. 

   Ми їм повертаємо радість життя

 
Проведення вебінарів Print E-mail
There are no translations available.

 ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

У наш час швидких технологічних змін та інновацій дуже важливо отримувати найсвіжіші відомості про застосування нових рішень та підходів в медицині, вдосконалювати власні професійні навички, бути лідером у своїй сфері.

Для цього ми підготували цикл вебінарів, щоб розказати про застосування нових технологічно-судинних інновацій та впровадження світових новинок в Україні. Ви маєте нагоду послухати члена-кореспондента Академії технічних наук України, доктора медичних наук, лікаря-невролога Лущик Уляну Богданівну і головного лікаря клініки Бабія Ігора Петровича.

Вебінари будуть проходити на сайті http://expertsystem.ru/webinars/

Взяти участь у вебінарі дуже просто! Все відбувається віртуально, Вам потрібен лише комп’ютер та доступ до Інтернет!

Ваші кроки для участі у вебінарі:
1. Ознайомтесь з розкладом та оберіть цікаві для вас теми.
2. Зареєструйтесь, натиснувши на кнопку «Зареєструватись» навпроти обраного вами вебінару. Вводите своє імя і e-mail. Після чого Вам на пошту приходить лінк входу.
3. У вказаний у розкладі день приєднуйтесь до вебінару о (за 15 хв. до початку) натиснувши на адресу вебінару, яку ви отримаєте у листі після реєстрації.

Графік вебінарів 

До зустрічі онлайн!

 
Фаст-фуд може викликати депресію Print E-mail
There are no translations available.

Дослідження показали, що люди, які часто їли гамбургери, хот-доги і піцу, більш схильні до розвитку депресії ніж ті, хто рідко або ніколи не їв фаст-фуду. Також встановлено, що фанати «швидкої їжі» не можуть працювати в жорсткому режимі 45 годин на тиждень.
Дослідження проводилися на дев’яти тисячах людей, які раніше ніколи не споживали подібну їжу. Про це йдеться в журналі Public Health Nutrition. Вчені оцінювали поведінку людей протягом шести місяців і виявили, що 493 пацієнта почали приймати антидепресанти.
 
 
Щогодини у світі від кору помирає 18 людей, більшість із яких — діти Print E-mail
There are no translations available.


У 2011 році в глобальних масштабах відбулося 158 тисяч випадків смерті від кору, що становить майже 430 випадків у день або 18 випадків на годину. Про це йдеться в офіційних матеріалах ВООЗ. В Організації зазначають, що кір є вкрай заразною важкою хворобою вірусного походження. За оцінками, в 1980 році, до значного поширення вакцинації, фіксувалося 2,6 мільйона випадків смерті від кору.
"Кір залишається однією з основних причин смерті серед дітей раннього віку в усьому світі, навіть незважаючи на наявність безпечної та ефективної вакцини. За оцінками, в 2011 році від кору померло 158 тисяч осіб, більшість із яких - діти у віці до п'яти років. Прискорені заходи щодо імунізації мали значний вплив на зниження смертності від кору. З 2000 року в рамках масових кампаній вакцинації проти цієї хвороби було вакциновано більше одного мільярда дітей у віці від 9 місяців до 14 років, що живуть у країнах з високим ризиком, причому близько 220 мільйонів із них - в 2011 році. Глобальна смертність від кору знизилася на 71% - з 548 тис. випадків смерті в 2000 році до 158 000 випадків у 2011 році", - йдеться в тексті.
За даними МОЗ, протягом двох останніх років рівень захворюваності на кір в Україні виріс у 80 разів порівняно з попередніми роками. 
 
Телефони та планшети призводять до викривлення шиї Print E-mail
There are no translations available.

 Весь негативний вплив на здоров'я людини мобільних телефонів, ноутбуків і планшетів, раніше списувався на випромінювання. Проте недавні дослідження показали, що негативна дія мобільних телефонів полягає ще й у тому, що вони можуть призводити до деформації шиї.
В основному це має відношення до телефонів нового покоління, які оснащені доступом в Інтернет. Люди використовують такі телефони частіше не для розмов, а для читання і введення особистої інформації.. Процес викривлення хребців шиї відбувається, коли людина для кращого розгляду інформації постійно нахиляє голову вперед і вниз, що незабаром призводить до деформації кісткової структури і затвердіння м'язів, заважаючи в подальшому випрямити шию.
Практично теж саме відбувається і при використанні планшетних комп'ютерів та ноутбуків, оскільки, працюючи з цими пристроями, людина приймає характерну позу. 
Медики попереджають: наслідки деформації кісткової і м'язової структури шиї виражаються не тільки в косметичному дефекті, а й у серйозних неврологічних проблемах і хронічних головних болях.
Крім того, викривлення шийних хребців важко піддається лікуванню. Тим не менше, лікарі вже очікують збільшення кількості пацієнтів із такими проблемами з огляду на те, що популярність смартфонів і планшетів з кожним роком тільки збільшується.
 
Вчені вперше виростили живе людське серце Print E-mail
There are no translations available.

 
Це прорив не тільки для трансплантології, але і для фармацевтики, переконані науковці. Японські генетики на чолі з російським вченим Костянтином Агладзе вперше виростили зі стовбурових клітин живе людське серце. Науковці констатують, що це прорив не тільки для трансплантології, але і для фармацевтики: на створених таким чином органах можна буде випробовувати ліки.
Створенням живих людських органів в лабораторіях Кіотського університету вчені займаються вже близько п'яти років. Джерело генетичного матеріалу - індуковані стовбурові клітини. З них складається ембріон на початковому етапі розвитку, і саме вони є попередниками конкретних органів. У цій лабораторії групі генних інженерів вдалося виявити хімічну речовину, яка приводить в дію механізм трансформації. З кожної сотні індукованих протоклітин 80 стають клітинами серця.
Оптимальна температура зберігання клітин - близько 37 градусів. Щоб переконатися, що вона жива, її треба покласти під електронний мікроскоп. При збільшенні в декілька мільйонів разів видно, що тканина скорочується.
На сьогоднішній день це найефективніший метод. М'яз працює сам по собі, без зовнішніх стимуляторів: 50-70 ударів на хвилину. "Так виглядають елементи людського серця через місяць після того, як вони були отримані з індукованих стовбурових клітин. Поступово вони об'єднуються і утворюють тканину серцевого м'яза", - пояснює професор Центру дослідження інтегральних клітинних матеріалів при Кіотському університеті Сін Кадота.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 Next > End >>

Page 1 of 6
 

Рейтинг@Mail.ru